Nasze Przedszkole oraz Nianie zajmujące się małymi dziećmi znajdują się w adoptowanym do potrzeb placówki oświatowej budynku jednorodzinnym w Węgrzcach przy ul. B-4 nr 15, na działce o powierzchni 13 arów.

Budynek ma dobry dojazd z trasy E-7 w stronę Krakowa i Michałowic oraz w stronę Nowej Huty.

Do Przedszkola przyjmujemy dzieci od 2,5 do 6 lat, a Nianie zajmują się dziećmi w wieku od roku do 2,5 lat .

Za budynkiem jest ogród, na którym jest urządzony bezpieczny plac zabaw. W sąsiedztwie mamy pola i łąki, a dalej już tylko gminne boisko sportowe. Okolica jest spokojna i zaciszna.

W przedszkolu mamy 3 sale do zabaw dla dzieci oraz salę gimnastyczną z dobrym wyposażeniem sportowym. Sale są wesołe, kolorowe i jasne. Pragniemy by ich wygląd zachęcał do pobytu i dobrej zabawy, w myśl zasady: "UCZYMY SIĘ BAWIĄC".

W naszej placówce tworzymy kameralną, domową atmosferę, jak to w Chacie Skrzata!
W każdej sali przedszkolnej jest miejsce maksymalnie dla 20 dzieci. Natomiast Nianie zajmują się maksymalnie 7 dzieci.

Zajęcia dla MALUSZKÓW prowadzimy w 4 salach, w tym 2 z nich to sale zabaw dla maluszków, 1 to sala zabaw plastycznych i jadalnia, a 1 to wyodrębniona sypialnia dla dzieci. Sale są wesołe, kolorowe i jasne, pragniemy by ich wygląd zachęcał do pobytu i dobrej zabawy, w myśl zasady: "UCZYMY SIĘ BAWIĄC".

Przedszkole posiada Wpis do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych wydany przez Wójta Gminy Zielonki. Nadzór nad Przedszkolem sprawuje Małopolski Kurator Oświaty

"Chata Skrzata" jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 6.30 do 18.00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy (terminarz tych dni do wglądu w zakładce: "Dni Wolne")